Zgodnie z moim motto „Młodość domaga się nieśmiertelności” mogę dla Ciebie zatrzymać czas, a nawet go cofnąć. Specjalnie dla Ciebie polecam profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Pragnę aby z moim udziałem obudzić zawarte w Tobie piękno. Holistyczne podejście do zdrowia i urody realizuję poprzez stosowanie najnowszych technik i metod zabiegowych. Specjalistyczny sprzęt i indywidualne podejście do pacjenta pozwala mi podkreślić ukryte w Tobie piękno. Atrakcyjny wygląd wzmacnia poczucie własnej wartości, poprawia samoocenę, pomaga osiągać sukcesy w życiu zawodowym i osobistym.
Zabiegi z zakresu estetyki twarzy i ciała prowadzę od 2010 roku. W tymże roku ukończyłam studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej. Stale uczestniczę w szkoleniach i kongresach podnosząc swoje kwalifikacje i kompetencje w obszarze estetyki twarzy i ciała. Oferuję zabiegi anti-aging, poprawiające stan skóry i odmładzające. Każdy zabieg to zastrzyk młodości i relaksu.
Zapewniam pełną dyskrecję, przyjazną atmosferę i profesjonalizm.
Katarzyna Zaklika-Mrukwa
Lekarz medycyny estetycznej
„Spróbuj, jesteś tego warta”
Botox (toksyna botulinowa typu A) to białko produkowane przez bakterię Clostridium botulinum. Toksyna botulinowa blokuje przewodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy związanych z mimiką. BOTOX wstrzyknięty w małej dawce w obrębie twarzy przeciwdziała marszczeniu się skóry. Zaletą BOTOXU jest działanie jedynie w obrębie tych mięśni, do których został podany, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują jak dotychczas. Pierwsze oznaki działania preparatu widoczne są po 3 – 6 dniach od zabiegu. Efekt utrzymuje się przez około 4 – 6 miesięcy. Termin następnego zabiegu jest uzależniony od czasu utrzymywania się efektów poprzedniego. Częstotliwość nie powinna być jednak większa niż co 3 miesiące.
Modelowanie twarzy to zabieg pozwalający na nowo uwypuklić miejsca, które w wyniku procesów starzenia uległy zapadnięciu. Metoda miękkiego liftingu pozwala w sposób naturalny przywrócić utraconą objętość twarzy, wymodelować kości policzkowe i poprawić owal. Z upływem czasu skóra traci jędrność i świeżość, staje się cieńsza i wiotka, pojawiają się zmarszczki i bruzdy. To wynik utraty kwasu hialuronowego,który jest naturalnym składnikiem skóry człowieka oraz stopniowego zaniku i opadania tkanki tłuszczowej, zapewniającej pełne kształty twarzy. Aby osiągnąć naturalny efekt odmłodzenia twarzy, nie tylko usuwamy zmarszczki, ale i korygujemy owal twarzy, wygładzamy bruzdy i poprawiamy objętość i napięcie skóry. Stosowane preparaty oparte są na kwasie hialuronowym i ulegają całkowitemu wchłanianiu.
Terapia stymulacji i regeneracji komórek skóry z użyciem własnego osocza bogatopłytkowego znajduje zastosowanie w redukcji zmarszczek, odmładzaniu i przebudowie wiotkiej skóry oraz naprawie jej uszkodzeń takich jak blizny czy rozstępy.
Osocze PRP uzyskiwane jest ze świeżej krwi własnej pacjenta pobieranej w klinice bezpośrednio przed zabiegiem. Komórki macierzyste zawarte w osoczu bogatopłytkowym stanowią populację komórek o bardzo dużym potencjale biologicznym i zdolności różnicowania się w kierunku różnych tkanek. Za ich sprawą dochodzi do wzrostu dynamiki podziałów komórkowych, tworzeniu nowego białka i poprawie ukrwienia tkanki – wszystkie te procesy są kluczowe w terapii anti-ageing. Komórki macierzyste są zdolne do naprawy uszkodzeń tkankowych i odbudowy zmniejszającej się z wiekiem aktywności biologicznej tkanki, a tym samym do jej głębokiego i trwałego odmłodzenia. PRP zawiera substancje nazywane czynnikami wzrostu (GF – Growth Factors), odpowiedzialne za stymulację i inicjację procesów tworzenia nowych komórek i białka.
Terapia PRP przeznaczona jest dla najbardziej świadomych i wymagających pacjentów rozumiejących istotę biorewitalizacji i przywiązujących wagę do naturalności, zarówno terapii, jak i efektów jej przeprowadzenia. Zmiana wyglądu skóry po zabiegu wynika bowiem z prawdziwego odmłodzenia i poprawy jej funkcjonowania (lepsze ukrwienie i większa produkcja białka) – jest zatem w 100% naturalna (biokompatybilna).
Zabieg nie wywołuje odczynów czy alergii, ponieważ nie wymaga stosowania żadnych sztucznych substancji. Zabieg z użyciem koncentratu płytek własnej krwi jest materiałem autologicznym (naszym własnym), co zapewnia bezpieczeństwo i niweluje ryzyko działań ubocznych.
Wskazania:
- wypadanie włosów i zaburzenia ich wzrostu
- wiotkość skóry, zmarszczki, fałdy (twarz, szyja, dekolt, dłonie, etc)
- blizny pourazowe, potrądzikowe, rozstępy
- fotouszkodzenia (ścieńczenie, utrata sprężystości skóry)
- starzenie się skóry całego ciała
- rany, zabiegi naruszające ciągłość naskórka i skóry
- medycyna regeneracyjna (leczenie licznych chorób zwyrodnieniowych,
- urazów, zmian pourazowych)
Zabieg składa się z trzech stadiów. W pierwszym etapie w sterylnych warunkach do specjalnych probówek pobierana jest niewielka ilość (10-60 ml) krwi pacjenta, którą następnie poddaje się wirowaniu (II etap – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego). W tym procesie następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza, zawierającego płytki krwi. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie (III etap) poddaje się aktywacji i aplikuje w skórę poprzez iniekcję, z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, bądź też liniowo z użyciem mikrokaniuli wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.
Czas trwania zabiegu to 20-60 minut w zależności od ilości preparatu osocza i okolicy zabiegowej.
Zabieg może być powtarzany w zależności od charakteru i nasilenia problemu, wieku oraz oczekiwań pacjenta. Program może składać się z 3 lub 4 zabiegów powtarzanych z częstotliwością co 21-30 dni. Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i zbadaniu pacjenta. W przypadku mezoterapii skóry głowy 3 zabiegi w pierwszym miesiącu, 2 zabiegi w drugim, 1 zabieg w trzecim miesiącu.
Inwazyjny, ale bezpieczny zabieg pozwalający na redukcję zmarszczek, lifting twarzy czy poprawę jej owalu. Laser frakcyjny wykorzystywany jest również do redukcji blizn pooperacyjnych i pooparzeniowych. Doskonale wpływa na odnowę skóry poddanej promieniowaniu słonecznemu, zamyka rozszerzone pory oraz usuwa przebarwienia. Ponadto laser ten stosowany jest na zwiotczałą skórę ramion, powiek oraz brzucha po porodzie. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta, po kilku dniach zaczyna się łuszczyć a następnie powstaje „nowa skóra”. Okres rekonwalescencji pozabiegowej wynosi około 5 dni.
Wskazania:
lifting twarzy, poprawa owalu twarzy, fotoodmładzanie, redukcja rozszerzonych porów, przebarwienia słoneczne, blizny potrądzikowe, wiotkość skóry.
Zabieg można wykonywać tylko jesienią i zimą.
Jeden zabieg w miesiącu, max. 6 w roku.
Można łączyć z osoczem bogatopłytkowym, co przyspiesza gojenie i wzmacnia efekt.
Przed zabiegiem bezwzględnie należy odstawić następujące leki/preparaty:
- 2 tygodnie przed: preparaty zawierające w składzie kwas acetylosalicylowy (Aspirynę, Polopirynę, Acard, Polocard itp.)
- 1 tydzień przed: preparaty zawierające witaminę E, C i A (retinol) oraz kremy i maści zawierające sterydy
- 3 dni przed: wszystkie leki z grupy tzw. NLPZ (niesterydowe leki przeciwzapalne) np. Ketonal, Ibuprofen, Ketoprofen, Nurofen, APAP i inne przeciwzapalne preparaty medyczne.
Jeśli zażywasz w/w leki po przepisaniu/zaleceniu przez lekarza (ze wskazań medycznych), przed ich odstawieniem skonsultuj się z lekarzem. Jeśli nie jesteś pewien, czy zażywane przez Ciebie leki zawierają w swoim składzie kwas acetylosalicylowy lub NLPZ, skonsultuj się z lekarzem. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś uczulony na leki miejscowo znieczulające (lignokaina, tetrakaina lub inne). Poinformuj lekarza, jeśli chorujesz na cukrzycę lub zażywasz leki immunosupresyjne lub preparaty zawierające sterydy.
Poinformuj nas przed pierwszym zabiegiem, jeśli kiedykolwiek wystąpiła u Ciebie opryszczka.
Przed pierwszym zabiegiem i podczas wizyt konsultacyjnych mogą być wykonane zdjęcia do dokumentacji medycznej.
Nie należy opalać się min. tydzień przed zabiegiem.
Prosimy zaopatrzyć się w wodę termalną.
Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego przeznaczone są do wypełniania pojedynczych bruzd, wygładzania zmarszczek oraz modelowania ust. Specjalna technika podawania i wyjątkowe właściwości preparatów sprawiają, że efekty zabiegów są spektakularne. Rezultaty estetyczne są natychmiastowe i naturalne. Wszystkie preparaty kwasu hialuronowego mają postać bezbarwnego, elastycznego żelu, który wstrzykuje się w skórę uzupełniając jego niedobór. Powoduje to korektę zmarszczek i wypełnianie bruzd. Ponadto kwas hialuronowy pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry, dlatego nawet po całkowitym wchłonięciu się preparatu skóra wygląda młodziej niż przed zabiegiem.
Hydrobalans (hydrolift, mezolift) to zabieg odmładzania skóry za pomocą mezoterapii preparatami o wyższym stężeniu kwasu hialuronowego. Mezolit w widoczny i szybki sposób regeneruje skórę twarzy poprawiając jej elastyczność, jędrność oraz wyrównując jej hydrobalans (głębokie nawilżenie). Można dzięki niemu łatwo zwalczyć efekt wieloletniego działania słońca i starzenia się skóry. Uzyskujemy, bez ingerencji chirurgicznej, efekt odmłodzenia rysów twarzy z gruntownym nawodnieniem i rewitalizacją skóry. Głębokie i intensywne nawilżenie to główna rola kwasu hialuronowego, który dzięki właściwościom higroskopijnym potrafi wiązać wodę w ilości 1000 razy większej niż sam waży.
Śródskórnie podaje się niewielki depozyt leku. Wprowadzone preparaty przywracają prawidłową fizjologię skóry. Są to czynniki wzrostu, prekursory biologiczne, koenzymy komórkowe. W zależności od problemu, stanu wyjściowego skóry, czy oczekiwanych efektów stosujemy gotowe preparaty lub otrzymywane z krwi pacjenta osocze bogatopłytkowe PRP.
Poprawa wyglądu skóry następuje już po pierwszym zabiegu, jednak najlepszy efekt uzyskujemy przeprowadzając cały cykl terapeutyczny.
Mezoterapię wykonuje się zazwyczaj w serii 4-6 zabiegów, co 1-2 tygodnie, w zależności od składu koktajlu i obszaru poddanego aplikacji.
Zabiegi przeprowadzane są z użyciem koktajli, będących mieszaniną substancji rewitalizujących i regeneracyjnych oraz witamin, aminokwasów, oligoelementów i wyciągów tkankowych.
To kuracja wybielająca skórę twarzy. Cosmelan umożliwia skuteczne pozbycie się plam posłonecznych, znamion barwikowych i przebarwień typu melasma, przywracając skórze gładkość i blask.
Zabieg może być wykonywany o każdej porze roku i jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry.
W gabinecie lekarz oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę – COSMELAN 1, z którą pacjent udaje się do domu.
W warunkach domowych pacjent zmywa nałożoną maskę. Po umyciu twarzy nakładany jest krem intensywnie nawilżający Hydra-Vital Factor K. W drugim dniu pacjent zaczyna stosować krem COSMELAN 2. Zazwyczaj w pierwszym tygodniu 3 razy dziennie, w drugim tygodniu 2 razy dziennie i w trzecim tygodniu 1 raz dziennie – decyzję o schemacie stosowania kremu COSMELAN 2 podejmuje zawsze lekarz.
Krem Cosmelan 2 powinien pozostać na skórze około 4 godzin. W przypadku pojawienia się łuszczenia, podrażnienia skóry stosuje się krem intensywnie nawilżający Hydra-Vital Factor K. Kuracja kremem Cosmelan powinna trwać przez 3 miesiące dla uzyskania pełnego efektu. W okresie letnim, przy dużym narażeniu na słońce poleca się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.